Міфологія про комерційний облік послуг опалення. За що ми платимо?

Міфологія про комерційний облік послуг опалення. За що ми платимо?

Новий Закон України «Про комерційний облік теплової енергії» має на меті уникнення моделі послуг ЖКГ радянського зразка, сприяти енергозбереження, енергонезалежності держави.

Але у побутовій трактуванні його вимог виникає велика кількість різноманітних помилок, обговорення і розвінчанню яких буде присвячено дане виклад.

Помилка 1. Поквартирні прилади обліку тепла втратять своє значення. Положення закону вводять можливість ігнорування свідчення поквартирних теплолічильників.

Як буде фактично. Застосування даних поквартирних теплолічильників при підрахунках за “комуналку” стає обов’язковим.

Встановлюються 2 типу вузлів обліку послуг теплопостачання: комерційного (загальдомовий) і індивідуального (поквартирні) обліку.
У вузлі комерційного обліку змиритися загальна кількість тепла, що подається в житловий будинок. Це кількість підлягає розподілу між конкретними мешканцями, які проживають в ньому. У процесі такого розподілу належить встановити, хто саме і яке конкретно кількість теплової енергії вжив і в якому розмірі повинен сплатити поставлену послугу теплопостачання. От саме для пропорційного розподілу послуги теплопостачання і застосовуються квартирні теплолічильники.

Тому є певна аргументація. Наприклад, клас точності поквартирного лічильника теплової енергії, як правило, нижче, ніж у більш технічно досконалого загальнобудинкового. Тому встановлюється наступна основна схема: кількість тепла, обчислене загальнобудинкових приладом обліку, розділяється між мешканцями (квартирами) в пропорції згідно показань поквартирних теплолічильників. Тому поквартирні теплолічильники називаються «розподільними».

Завдяки такій схемі, дозволяється невідповідність в показаннях (між сумою даних поквартирних приладів і даними загальнобудинкового вузла), а також проблема тепловтрат на обігрів внутрішньобудинкових площ і обсягів спільного вживання (сходових майданчиків, шахтних ліфтів, горища, підвалу та ін.). Адже утримання внутрішньобудинкових службових і забезпечують приміщень є відповідальність самих співвласників ОСББ.

В цілому, Закон та на майбутнє закладає активне застосування поквартирних теплолічильників при розрахунках за послуги теплопостачання.

Помилка 2. Закон має норми, які змушують оплачувати комуналку як за себе, так і за сусіда.

Фактично. Закладається і стимулюється загальне правило, щоб всі житлові квартири в багатоквартирному будинку обладналися індивідуальними тепловими лічильниками. Дельта між показниками загальнобудинкового приладу теплообліку і сумою показників поквартирних теплолічильників буде пропорційно ділитися між усіма мешканцями. Тому, якщо тепло безконтрольно йде через розбиті вікна на сходових прольотах, через відкриті лази на горище, за це доведеться заплатити всім.

Таким чином, кожен і далі буде платити тільки за себе, але за загальним станом у внутрішньобудинкових приміщеннях доведеться стежити всім разом.

Помилка 3. Законом не дозволяється монтувати теплолічильники на опалювальні системи у внутрішньобудинкових місцях загального користування.

Фактично. Згідно законним положенням, ніхто не зобов’язаний монтувати теплові лічильники в таких місцях, але і нікому це не заборонено. Можливе застосування як приладового, так і аналітичного методів визначення кількості тепла, витраченого на обігрів площ загального застосування. Більш того, при розподілі кількості вжитого тепла між мешканцями, то тепло, яке пішло на обігрів приміщень загального користування, віднімається від його загальної кількості. Воно поділяється рівномірно по споживачах, а залишок, зафіксований поквартирні теплолічильниками – пропорційно, відповідно до індивідуальних показників.

Помилка 4. Доведеться додатково платити за ремонтні роботи, ТО і метрологічну повірку теплолічильників. У платіжних вимогах з’явиться новий рядок на ці витрати.

Фактично. Так, такий рядок в платіжці може з’явитися. А може й ні. Хоча це саме той приклад, коли ще один рядок в платіжці не означає збільшення оплати за комуналку.

В недалекому минулому багато з постачальників теплопостачання просто закладали в тарифи витрати на технічне обслуговування і перевірку будинкових вузлів обліку, які були в них на балансі. Тепер Закон визначає, що ці витрати не повинні закладатися в тарифні формули, а повинні виводитися окремо.

Завдяки цьому мешканці багатоквартирних будинків, які встановили будинкові теплолічильники за свої кошти, які не будуть через тарифні формули оплачувати витрати експлуатаційної організації на установку таких же вузлів обліку в сусідніх будинках. Такий принцип посприяє більш відкритого фінансування витрат на монтаж і технічне обслуговування приладів обліку тепла, залученню сторонніх установочно – монтажних організацій за конкурентною ціною. Наприклад, по місту Києву якісні послуги мешканцям ОСББ по установці і експлуатації поквартирних теплолічильників надає компанія «Е-ІНЖИНІРИНГ КО».

Акцентуємо увагу на тому, що перед монтажем загальнобудинкового приладу обліку тепла оператор тепломережі зобов’язаний узгодити сам встановлюється теплолічильник і його ціну з мешканцями будинку. А ті, в свою чергу, можуть відмовитися, і вибрати своїми силами, наприклад, менш дорогу, або технічно більш досконалу модель.

Замовлення зворотного дзвінка

Замовити послугу

Задати питання

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв`яжется з вами протягом 15 хвилин

0
Кошик