Що робити, якщо вкрали лічильник тепла?

Що робити, якщо вкрали лічильник тепла?

У період повальної встановлення будинкових теплолічильників їх цінність значно зростає і для любителів нажитися на чужій власності, просто кажучи, злодіїв.

Як говоритися, попит народжує …

Не рідкість почути новину, що в тому чи іншому будинку в міжсезоння вкрали раніше встановлений загальнобудинковий прилад обліку тепла. Хтось не додивився з відповідальних осіб, не спрацювала поліція – таке буває. У цій ситуації не ставимо за мету роздавати поради з життєвої або юридичної точки зору. Пропонуємо подивитися на неї з точки зору економічної.

Як правило, в подібних ситуаціях ні споживачі – члени ОСББ, ні компанія – постачальник теплопостачання не поспішають фінансувати покупку і установку нового лічильника теплової енергії, а починають сперечання і тяжбу в марних спробах знайти крайнього. Про мотиви такої поведінки теплопостачальної компанії стане зрозуміло з подальшого викладу. А ось люди – споживачі тепла, як зазвичай, просто проявляють життєву скупість і не поспішають знову «відстібати» свої «кровні» на те, що вже один раз було встановлено.

Але ситуація не може залишатися на місці. Як казав незабутній солдат Швейк, «ніколи такого не бувало, щоб ніяк не було; як-то так буде ». Ось і оплата за послуги теплопостачання при встановленому, але поцупити теплолічильників експлуатаційної компанією автоматично буде вважатися за варіантом, як для відсутнього приладу обліку тепла.

Візьмемо як приклад столицю – місто Київ. На сьогоднішній день в столиці будинкові лічильники тепла стоять практично в кожному багатоквартирному будинку. Шляхом нескладних розрахунків і на практичному досвіді переконуємося, що при існуючому тарифі 1356 гривень за Гкал (в опалювальному сезоні 2017 – 2018 років) з оплатою за теплосчетчику, в середньому кияни за опалення платять близько 15 грн за кв. метр. А в тих нечисленних київських багатоквартирних будинках (орієнтовно близько 6% житлового фонду), де загальнобудинкові теплові лічильники ще не встановлені, за послуги опалення обслуговуючі компанії нараховують по 32 грн за кв. метр (точніше – діючий тариф 31,55 грн/кв.м для «абонентів без будинкових приладів обліку»).

Ситуація з життя – реальний київський будинок на 260 квартир середньою площею 62 кв.м, в якому проживає близько 800 жителів. Минулого літа в будинку пропав раніше встановлений домовик теплолічильник. Винних і крайніх знайти не вдалося, поліція вмила руки. Новий прилад обліку тепла замість зниклого ніхто не вважав за потрібне встановлювати – ні теплопостачальна компанія, ні споживачі – мешканці, члени ОСББ. Автоматично в новому опалювальному сезоні кожна сім’я стала переплачувати за послуги опалення до 17 гривень за кв. метр, або в цілому за квартиру – в середньому до 1050 грн більше.

Шляхом нескладних підрахунків визначаємо, що мешканці цього багатоквартирного будинку, при відсутності будинкового лічильника тепла, щомісяця переплачують за тепло близько 273 000 грн. За опалювальний сезон, якщо навіть полічити не нормативні шість, а реальних п’ять опалювальних місяців, за один тільки цей будинок в сумі переплата за тепло сягне 1 350 тисяч гривень.
З наведених розрахунків стає зрозуміло, чому теплопостачальна компанія не поспішала встановлювати новий теплосчетчик натомість поцупленого. Її пряма фінансова вигода по тарифу «без лічильника», в порівнянні з оплатою за теплосчетчику – більш ніж дворазова. У даній ситуації не зовсім зрозумілою, скоріше – недалекоглядної з економічної точки зору є позиція мешканців будинку – споживачів тепла. Адже вони, через свою роз’єднаність або недалекоглядності, не захотіли додатково і своєчасно «розщедриться» на новий домовик теплолічильник натомість поцупленого. В результаті вони ж за опалювальний сезон сумарно переплатять приблизно на 1 мільйон 350 тисяч гривень більше.

Або в перерахунку на кожну сім’ю (окрему квартиру) переплата складе до 5000 грн за сезон. Який же міг бути вихід з даної ситуації для мешканців – споживачів тепла, з точки зору економіки і здорового глузду? Очевидно, необхідно було залишити питання пошуку винних і злодіїв – поліції. А самим взяти в руки калькулятор і подивитися на один крок (опалювальний сезон) вперед.

Так відомо, що по Києву комерційні компанії пропонують послуги установки будинкового лічильника теплової енергії «під ключ» в середньому за 50 000 грн. Таким чином, вчасно (до початку опалювального сезону) «скинувшись» на новий теплосчетчик, жителі цього будинку могли б за послуги опалення тільки до весни 2018 року сумарно заощадити близько 1 мільйона 300 тисяч гривень, або приблизно все ті ж 5000 Грн на кожну сім’ю ( квартиру). Воістину, це як раз той випадок, коли 50 тисяч гривень, зібраних «на суспільство», могли зберегти для них мільйони.

Замовлення зворотного дзвінка

Замовити послугу

Задати питання

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв`яжется з вами протягом 15 хвилин

0
Кошик