Як економити на опаленні?

Як економити на опаленні?

Установка лічильника тепла допоможе економити на опаленні.

З 1 липня 2016 року, згідно з Постановою від 09.06.2016 № 1101 Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в Україні вступають в силу нові тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води та опалення, вони виросли майже вдвічі. Зростання тарифів обумовлено в першу чергу підвищенням вартості паливної складової з 1 травня 2016р. згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 315 про зміну ціни на газ, який використовується для виробництва тепла для населення.

Найбільш вигідне рішення на шляху зменшення одержуваних платіжок за опалення є установка теплових лічильників. В такому випадку Ви зможете платити за їх показниками, а не на загальних обгрунтуваннях, і самостійно регулювати кількість споживаної теплової енергії, в результаті чого зменшити плату за опалення. Варто розуміти, що тепловий лічильник не економить споживану теплову енергію, а все лише веде її облік, що дозволяє платити за фактичну споживану теплову енергію (якщо радіатори будуть холодні, то відповідно і плати за опалення не буде).

Для економії споживання теплової енергії і енергоресурсів рекомендується проведення наступних організаційно-технічних заходів з енергозбереження:

  • Усунення припливу зовнішнього повітря через щілини огороджувальних конструкцій і не щільності притворів дверей і вікон за допомогою різноманітного виду герметиків і стрічкових ущільнювачів;
  • Ізоляція трубопроводів системи опалення та гарячого водопостачання;
  • Встановлення додаткового скла, або заміна старих вікон низькоенергетичними склопакетами;
  • Щорічна промивка і регулювання системи опалення;
  • Впровадження радіаторних терморегуляторів, що підтримують задану температуру повітря в приміщенні, на кожному радіаторі системи опалення.
  • Теплоізоляція стін житлових приміщень. Можна утеплити не всі приміщення, а тільки збільшити теплоізоляцію біля радіатора системи опалення, оскільки він нагріває стіну і теплова енергія даремно йде на вулицю.

Головним і кінцевим результатом в установці теплового лічильника є постановка на комерційний облік теплопостачальної організації, яка виставляє платіжки за споживану теплову енергію.

В установці теплових лічильників є один нюанс – його безперешкодно можна встановити тільки в будинках з горизонтальною системою опалення (такі будинки почали будувати після 2000-го року). При горизонтальній розводці системи опалення все радіатори об’єднані в один тепловий контур, на вході в який і встановлюється тепловий лічильник. Окупність установки становить 2-3 роки.

При вертикальній розводці системи опалення, коли кожен радіатор, підключений до одного стояка системи опалення будинку, а це значить що в такому випадку потрібно встановлювати на кожен радіатор по тепловому лічильнику. У перших: це дуже дорого (вартість установки одного теплового лічильника починається з 4000 грн.), По-друге: для зчитування споживаної теплової енергії лічильником необхідна різниця температур між подає і зворотним трубопроводом більше 3 ° С (при вертикальній розводці така різниця температур практично виключається ).
Про облік теплової енергії в будинках з вертикальною системою опалення Ми писали раніше.

Замовлення зворотного дзвінка

Замовити послугу

Задати питання

Ваша заявка прийнята, наш менеджер зв`яжется з вами протягом 15 хвилин

0
Кошик