Повірка лічильника

Компанія "Е-Інжиніринг Ко" має власний сервісно-метрологічний центр та надає послуги з виконання державної метрологічної повірки та ремонту лічильників тепла і води в Києві та Київській обл., Діаметрами від 15 до 20 мм різних виробників (Itron, Сенсей груп, Landys & Gyr , Kamstrup, Engelmann, Sensus та інш.).

Ціни на повірку лічильників обліку тепла залежать від діаметра і типу приладу, а також того, в якому пакеті замовляється послуга:

  • Базовому - включає тільки повірку лічильника (демонтаж, доставку і монтаж виконує сам власник лічильника);
  • Повному - включає виїзд нашого фахівця на об'єкт, демонтаж, доставку, перевірку, а також зворотну доставку і монтаж лічильника.

Питання, пов'язані з повіркою засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), в тому числі і теплолічильників, регулюються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Відповідно до цього закону, повіркою засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) є сукупність операцій, що включають перевірку і маркування і / або видачу документа про повірку ЗВТ, які встановлюють і підтверджують, що вказаний прилад відповідає встановленим нормам

Існує кілька типів повірки:

  • Первинна - виконується заводом-виробником при випуску ЗВТ з виробництва;
  • Періодична - проводиться протягом періоду експлуатації ЗВТ через встановлені інтервали часу (міжповірочні інтервали);
  • Позачергова - проводиться у разі появи необхідності переконатися в коректній роботі ЗВТ (достовірності показань ЗВТ), при пошкодженні метрологічних пломб ЗВТ або втрати свідоцтва про повірку, а також в разі виходу ЗВТ з ладу (наприклад, через розряду батареї живлення в лічильнику тепла) ;
  • Експертна - проводиться, в разі появи сумнівів в показаннях ЗВТ.

Міжповірочний інтервал залежить від конкретного типу ЗВТ. Так, наприклад, перевірка теплолічильників, лічильників холодної та гарячої води повинна виконуватися раз в 4-ри роки; побутових лічильників електроенергії - раз в 16 років, побутових лічильників газу - раз в 5-ть або 8 років; промислових лічильників газу - раз на два роки. .

Дата проведення первинної повірки лічильника обов'язково повинна бути вказана у відповідному розділі його технічного паспорта разом з відбитком клейма. Тут варто зазначити, що в паспортах лічильників вітчизняного виробництва ставиться відбиток клейма державного повірника, а в паспортах європейських лічильників - відмітка лабораторії заводу-виробника, так як служба держповірки в країнах Європейського союзу відсутня.

Факт проведення періодичної повірки повинен бути підтверджений наявністю «Свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засоби вимірювальної техніки», оформленого на бланку уповноваженої метрологічної організації. При цьому, наявність клейма держповерітеля технічному паспорті приладу не є обов'язковим.

Лічильник, що не пройшов первинну або періодичну повірку, не є засобом комерційного обліку: постачальник має повне право проводити розрахунки із споживачем за надані послуги (тепло, воду, газ, електроенергію) за нормативами, наприклад, за квадратний метр опалювальної площі, а не по показаннями приладу обліку, що в більшості випадком призводить до збільшення суми платежів.

Повірка лічильника тепла
Ми надаємо ряд комплексних послуг, які допоможуть Вам заощадити час і сили
  • (044) 364-29-70
  • (044) 383-42-24
  • order@e-in.com.ua

08130, Київська обл., Києво-Святошинський район, с.Чайки, вул. Антонова 8-А